מדוע כדאי לספר את הכלב?

מדוע כדאי לספר את הכל

הכלבים שלנו הם כמו תינוקות קטנים הדורשים תשומת לב רבה, לצד אחריות כמובן. אחת מהן, היא להבטיח לו פרווה נקייה, ריחנית ומסודרת שתתרום לא רק למראה שלו אלא גם לבריאותו של הכלב; מניעת קשרים, מניעת בעיות עור, נוחות ועוד. לכן, ביקור אצל מספרת כלבים מידי תקופה תהיה נדרשת עבור בעלי כלבים כאשר המטרה היא להבטיח את אושרו של החבר הכי טוב שלכם.

 

כיצד תספורת לכלב חשובה לבריאותו?

כאמור, קביעת תור אצל ספר כלבים באופן קבוע, מטרתה אינה רק אסתטית מבחינת המראה של הכלב בסופו של דבר. זהו צעד חשוב בשמירה על בריאות הכלב;

 

✤ פרווה ארוכה – זו עלולה להסתבך בקלות וליצור קשרים, לספוג לכלוך, לחות ומזיקים. לצד אי נוחות עבור הכלב, הוא עלול לפתח בעיות עור כאלו ואחרות שיובילו לפצעים, פטריות ועוד. בנוסף, קיצור הפרווה תאפשר לעור לנשום ולהתאוורר טוב יותר ובמקביל, תסייע לכם ולאנשי המקצוע לזהות חריגות בעור שקשה לזהות תחת הפרווה העבה. 

✤ התאמה לעונה – כל כלב בנוי אחרת. כך, כלבים בעלי פרווה קצרה יסתגלו הרבה פחות טוב לחורף וכלבים בעלי פרווה ארוכה, ייהנו בעיקר ממנו. לכן, בעיקר עבור כלבים אלו, חשוב להכין את פרוותם לקיץ ולקצר אותה על מנת שיצליחו לווסת את טמפרטורת הגוף בקלות בימי הקיץ החמים. 

✤ הפחתת נשירה – ספר כלבים מקצועי יעשה שימוש בשמנים וחומרים איכותיים התורמים לבריאות הפרווה של הכלב, שומרים עליה מבריקה ונעימה לאורך זמן. כך, שמירה על פרוות הכלב תפחית סיכונים לבעיות עור, נשירה כמובן ועוד. 

✤ טיפוח נוסף – מספרת כלבים עוסקת לא רק בכל הקשור לפרוות הכלב, אלא מציעה טיפולים נוספים הקשורים בטיפוח. למשל, קציצת ציפורניים. אם ציפורניי הכלב מתארכות יתר על המידה, הן עלולות לגרום לו לכאב וקושי בהליכה. לכן, מעבר לתספורת סביר שאנשי המקצוע יקדישו כמה דקות כדי להציץ גם על הציפורניים ויציעו טיפול משלים.

 

יתרונות חברתיים עבור הכלב

מלבד כל היתרונות הבריאותיים שהוזכרו לעיל, תספורת לכלב בסלון מקצועי היא חגיגה של ממש עבורו! זו הזדמנות לפגוש ולהכיר כלבים אחרים, לשחק איתם, לכבוש את ליבם של אנשי המקצוע וליהנות מהמון, המון תשומת לב ואהבה. בזמן שהוא לומד ליהנות מחברתם של יצורים חיים אחרים, אתם תוכלו ליהנות מראש שקט בידיעה שהחבר הכי טוב שלכם, נמצא תחת טיפולן של הידיים הטובות ביותר בסביבה, ומקבל את כל האהבה והכיף שמגיעים לו. 

מוגש באדיבות אתר קלין דוג

Share This Post

מאמרים נוספים

\

מבצעי יוני כבר כאן!

מגוון מבצעים על ציוד ומזון לבעלי חיים

דילוג לתוכן